[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

1.série
2.série
3.série
4.série

3.série


3.01 - Každá akce... (For Every Action...) - 13.9.04
Ephram a Amy se po létu znovu shledávají, jelikož Ephram se účastnil letního programu na univerzitě Julliard v New Yorku. Amyna euforie je brzy nahrazena paranoiou, když si všimne, že se k ní Ephram chová s odstupem. Andy řeší, jestli se rozhodl správně ohledně Madisonina těhotenství. A dr. Abbott se setká s novým doktorem Jakem Hartmanem, který přijíždí z Kalifornie a chce si v Everwoodu založit novou praxi.

3.02 - ...vyvolá odpovídající reakci (...There's A Reaction) - 20.9.04
Amy se řídí radou svého otce a toleruje Ephramovo rozhodnutí brát klavír jako svou hlavní prioritu. Andy zvažuje, že řekne Ephramovi o Madisonině těhotenství. Rose naivně souhlasí pomoct Brightovi vybrat zaměstnání, poté, co zjistí, že nebyl přijat na žádnou universitu a žije si jen tak a má volno. Dr. Jake Hartman podniká intenzivní kampaň za svou novou praxi a ohrožuje tak práci dr. Abbotta. Nina u sebe ubytuje dceru svých přátel, Hannah, a požádá Ephrama, aby na ni dohlédl.

3.03 - Územní nároky (Staking Claim) - 27.9.04
Ephram lituje, že slíbil Nině, že na Hannah ve škole dohlédne. Její přítomnost totiž nijak nepomáhá v situacích, kdy by chtěl být sám s Amy. Amy se spřátelí s Hannah spíše ze soucitu, ale brzy jí Hannah přijde natolik zajímavá, že se začne rozvíjet opravdové přátelství. Andy se snaží ignorovat napětí mezi dr. Abbottem a Ednou, ale jeho postoj přinutí Ednu dát výpověď a jít pracovat pro dr. Hartmana. Andy prohlíží třináctiletého pacienta, jehož zvláštní zranění vypadají, jako by jej jeho matka týrala.

3.04 - Ptáčci a baterie (The Birds & The Batteries) - 4.10.04
Andy neví, co si počít, když Delia náhodou narazí na vibrátor Niny a začne se vyptávat. Mezitím se Ephram pokouší napsat Amy milostný dopis, aby jí ukázal hloubku svých citů; Amy si dá za úkol udělat ze své nové nejlepší kamarádky Hannah populární dívku; a Harold a Rose se podivují Brightově nadšení ze zvolení "zaměstnancem měsíce" a rozhodnout se, že je čas na pár rodičovských rad.

3.05 - Obětování (Sacrifice) - 11.10.04
Andy ze sebe udělá hlupáka, když se pustí do hádky s Everwoodskou světicí Amandou Hayesovou (hostuje Anne Heche), která, k Andyho nevědomosti, se posledních pět let stará o svého paralyzovaného manžela. Mezitím Jake pozve Ninu k jejímu překvapení na schůzku; Ephram a Bright si uvědomí, že se jeden druhému vzdálili natolik, že to jejich přátelství asi nepřežije; a vždy neurotický dr. Abbott usiluje o medicínský vynález, když zjistí, že dr. Brown a dr. Hartman mají úspěšné zlepšováky za sebou.

3.06 - Sázka na lásku (Shoot The Moon) - 25.10.04
Andy má obavy, že Ephram začíná pochybovat o sobě a svých šancích na přijetí na Julliard, když jako záložní plán pošle přihlášku na Coloradskou univerzitu. Harold má podobné starosti, když ho Amy informuje, že se nebude hlásit na školu, o které vždy snili, že na ni půjde, Princeton, kvůli tomu, že by byla příliš daleko od Ephrama. Mezitím se Andy po hlavě pustí do pomoci Amandě a jejímu paralizovanému manželovi novou terapií zahrnující hudbu, ale na Amandu to může být příliš mnoho příliš rychle; a manželství Edny a Irva se otřásá v základech, když Irv přijde o práci a oni přemýšlejí o společné budoucnosti.

3.07 - I nejlepší plány selžou (Best Laid Plans) - 1.11.04
Když Jake potají informuje Andyho, že k němu Ephram přišel kvůli testu na pohlavně přenosné nemoci, Andy a Harold se rozhodnou, že nejlepší bude, když Ephrama a Amy odradí od sexu. Ephram si samozřejmě uvědomí, že s Amy měli důvěrné pohovory s otci v tentýž den, a informuje ji o svém podezření; Amy se cítí zrazena, že jí o testu neřekl dříve. V jiné části města se Nina konečně rozhodne, že je čas říct Andymu, co k němu cítí a pozve ho na večeři; a Bright pozve zoufalou Hannah do kina, ale z večera se stane večer hrůzy, když si Hannah špatně vyloží jeho zájem.

3.08 - Bod zlomu (The Tipping Point) - 15.11.04
Znovu hostuje James Earl Jones v roli Ephramova mentora, za kterou byl nominován na Emmy. Ephram, který dává dohromady pásku pro přijímací řízení na Julliardu, se obrátí o radu na svého starého učitele a mentora Willa, ale nakonec musí čelit ztrátě jednoho z nejdůležitějších vztahů svého života, když zraní Willovy city. Mezitím jsou Andy a Amanda svědky zázračného průlomu v hudební terapii, ale Andy ihned začne výsledky zpochybňovat.

3.09 - Reflex (The Reflex) - komentovaný obsah - 22.11.04
Ephram a Amy se spolu poprvé milují. Ephram a Amy se rozhodnou, že jsou připraveni ve svém vztahu učinit další krok a naplánují si romantický pobyt v chatě Abbottových, avšak váha situace se pro pár stane příliš obtížnou. Mezitím Andy a Amanda dělají garde na pizza schůzce Delii a Charlieho, ale z večera se stane spíše schůzka dospělých, kteří si uvědomí, že jejich vzájemná přitažlivost je špatná.

3.10 - Musím to vědět (Need to Know) - 29.11.04
Andy a Amanda se poprvé políbí a Ephram chce vidět Madison. Andy si uvědomí, že přes jeho snahu udržet vztah s Amandou pouze na bázi platonického přátelství jeho city k ní vzrůstají. Rozhodne se tedy, že bude pro oba nejlepší, když případ jejího manžela předá dr. Abbottovi. Ephram se doslechne, že ve městě bude hrát kapela Madison (Sarah Lancaster, která se v té epizodě neobjeví) a požádá o radu Brighta, což mezi nimi prolomí ledy. A konečně Amyna zvědavost odhalí rodinné tajemství Hannah.

3.11 - Pocit viny (Complex Guilt) - 17.1.05
Andy končí v nemocnici. Po rozhodnutí Amandy poslat manžela do světově proslulé léčebny, je Andy odvezen do nemocnice, když v důsledku pocitu viny za to, že s ním byla Amanda svému muži nevěrná, zkolabuje před očima dr. Abbotta. Mezitím se Amy pořád chová k Ephramovi odměřeně za to, že jí lhal o Madison (Sarah Lancaster, která se v epizodě neobjeví) a Edna vybuduje pro Irva pracovnu na psaní, ale nevyvine se to dobře a zvažují odloučení.

3.12 - Giving up the Girl (Loučení s minulostí) - 24.1.05
Jakea překvapí návštěva jeho přítelkyně. Když do Everwoodu neočekávaně přijede z Los Angeles Jakeova přítelkyně, přispěchá mu na pomoc Nina s nastaveným ramenem a možná i něčím více. Mezitím si Harold a Rose dělají starosti o Amy, která si vezme do hlavy, že se zúčastní konkursu na náročný baletní program v Denveru, a Andy neúmyslně ztrapní Delii, která dostala svou první menstruaci, před jejím hokejovým týmem.

3.13 - Dokonalý den (The Perfect Day) - 31.1.05
Nina zjistí, že Andy a Amanda mají poměr. Andy musí čelit následkům svého poměru s Amandou, když je Nina náhodou najde spolu a zpochybní jeho charakter. Mezitím Ephram a Amy přesvědčí váhající Hannah, aby s nimi šla za školu, a Brighta vezmou s sebou. Harold a Edna musejí odložit své nepřátelství stranou, když jim naléhavý lékařský případ nedá jinou možnost.

3.14 - Zatímco jsi tu nebyl (Since You've Been Gone) - 7.2.05
Andy a Amanda se rozhodnou, že je na čase, aby řekli Delii a Charliemu o svém vztahu, než to uslyší od někoho jiného, ale Charlieho reakce je přiměje ke zvažování toho, co dělají. Mezitím, když Hannah neskočí po příležitosti vyjít si na rande s hezkým spolužákem, Amy je přesvědčena, že se Hannah zbytečně šetří pro Brighta, a Nina zvažuje, zda Samovi znovu ublíží, když jí vztah s Jakeem nevyjde.

3.15 - Překvapení (Surprise) - 14.2.05
Zdravotní stav Amandina manžela se zlepší. Amy zjistí pravdu o Madison. Epizodu režíruje Tom Amandes (Harold). Právě když se vztah Andyho a Amandy ustálil, dostanou zprávu, že se Johnův zdravotní stav zázrakem zlepšil. Mezitím Amy zjistí pravdu o tom, proč Madison odjela z města; šťastnému Ephramovi nabídnou konkurzní vystoupení na Julliardu; Hannah zvažuje, zda je emocionálně připravená na test na Huntingtonovu chorobu a Bright je odviněn ze sexuálního obtěžování v práci.

3.16 - Setkání na Manhattanu (A Moment in Manhattan) - 21.2.05
Madison je zpět. Amy naplněná úzkostí se vyrovnává s posledním vývojem událostí, a aby neohrozila Ephramův konkurz na Julliardu, řekne mu, že by měl místo ní vzít s sebou do New Yorku Andyho. V New Yorku se Andy potýká se vzpomínkami na svůj dřívější život a nutkáním říci Ephramovi pravdu o Madison. Osud si zahraje v karty, když Ephram na Manhattanu narazí na Madison a naplánují si, že se setkají, což přiměje Andyho vzít osud do vlastních rukou. Epizoda byla částečně natáčena v New Yorku.

3.17 - Hra osudu (Fate Accompli) - 18.4.05
Ephram se konečně dozví pravdu o těhotenství Madison. Ráno před vystoupením na Julliardu se Ephram sejde s Madison v kavárně a zhroutí se mu svět, když mu řekne, že s ním byla těhotná, porodila mu syna a dala ho k adopci. Vzhledem k tomuto zničujícímu odhalení se Ephram rozhodne nezúčastnit se konkurzu na Julliardu. Mezitím si v Everwoodu dělá Amy starosti, co se stane s jejím vztahem s Ephramem, až zjistí pravdu o Madison, a dr. Abbott radí muži, jehož syn by mohl zemřít na následky nehody na lovu.

3.18 - Dopad (Fallout) - 25.4.05
Ephram se v adopční agentuře snaží zjistit, u koho jeho syn skončil a jestli je o něj dobře postaráno, ale má to komplikované, protože Madison nechala do rodného listu zapsat, že je otec neznámý. Mezitím se Amy snaží přesvědčit zodpovědného člověka na Julliardu, aby dali Ephramovi druhou šanci na konkurz, a Harold jí radí, že by se možná měli s Ephramem rozejít. Mezitím Andy upře svou pozornost na Deliu a doufá, že tak odčiní chyby, které udělal s Ephramem. Rovněž je v šoku, když zjistí hloubku citů Niny k Jakeovi. A Hannah povzbuzená Brightem se rozhodne jít na rande s Topherem.

3.19 - Přijetí (Acceptance) - 2.5.05
Když přijede na návštěvu Jakeův mladší bratr a vyjeví, že nevidí pro Jakea a Ninu budoucnost, Jake se obrátí pro pomoc na nečekaného člověka... Andyho. Mezitím je Amy přijata na Princeton a přepokládá, že přihlášku za ni tajně poslal její otec. Ephram a Amy si naplánují společný večer, ale nakonec se rozcházejí. A Rose, která si myslí, že by mohla být těhotná, je diagnostikován nádor v páteři.

3.20 - Ten, jenž váhá (He Who Hesitates) - 9.5.05
Ephram zvažuje odjezd z Everwoodu do Evropy. Ephram učiní odvážný krok - a zlomí přitom svému otci srdce - v pokusu získat peníze na letenku do Evropy prodá veškeré vybavení z garáže. Mezitím nemůže Nina přijít na to, proč se v poslední době chová Andy tak zvláštně, zatímco Delia to uhodne hned a přímo se zeptá svého otce, jestli chová k Nině city. Rose podstupuje třítýdenní chemoterapii před operací. A Bright začne nečekaně žárlit, když Hannah jde na ples s Topherem.

3.21 - Ach, ta místa před tebou... (Oh the Places You'll Go...) - obsah - 16.5.05
Ephram se připravuje na odjezd do Evropy. Ephram má pocit, že ho v Everwoodu nic nedrží, a zoufale potřebuje odstup od Andyho, tak se připravuje na opuštění rodiny a přátel, aby začal nový život v Evropě. Ale je zaskočen a znovu zvažuje svůj plán, když mu Andy vyjeví tajemství, které před ním držela Amy. Mezitím Nina a Jake přemýšlejí o společném podnikání, ale stres tím způsobený se ukáže býti velkou překážkou v jejich vztahu. A Bright přizná Ephramovi, že začal chovat city k Hannah.

3.22 - Jdi za svým srdcem (Where The Heart Is) - obsah - 23.5.05
Andy zvažuje, že se přestěhuje z Everwoodu do Chicaga, odkud obdržel pracovní nabídku. Když je Ephram (hraje Gregory Smith, který se v epizodě neobjeví) pryč, Andy už nemá, co by ho v Everwoodu drželo, tak se radí s Delií a zvažuje, že přijme nabídku prestižního místa v Chicagské nemocnici. Pro sebe nechararakteristicky rozrušen tou zprávou se Harold rozhodne dát Andymu důvod, aby zůstal. Mezitím se Jake nastěhuje k Nině, což přiměje Andyho, aby zvažoval, zda by jí neměl říci, co k ní cítí. A Bright konečně přizná své city k Hannah.