[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"So Long, Farewell..."

Odvysíláno v USA:
17.11.2005
Scénář:
?
Režie:
?
Obsah:
petrSF

Epizoda 4.08 - "Sbohem a šťastnou cestu"

Ephram a Amy
Když Amy narazí na Reida, zajímá se, proč se v poslední době nesešli. Reid, kterému Ephram řekl, aby se s Amy přestal vídat, jí s výmluvou na moc učení dá kopačky. To není jediné, co Amy trápí. Hannah se chystá na odjezd domů a Amy má pocit, že přichází o nejlepší kamarádku a jediného člověka na světě, který jí rozumí. Když Ephram vidí, jak ji to bolí, zajde za Hannah a požádá ji, aby kvůli Amy zůstala v Everwoodu. Hannah dojde, že Ephram Amy stále miluje, takže už to vědí snad všichni kromě samotné Amy. Hannah je stále připravena odjet, ale poradí Amy, aby si v její poslední večer v Everwoodu vyrazila a našla si nové přátele. Amy nechce na vysokoškolské párty chodit, protože tam nikoho nezná. Když spolu chodili s Ephramem, bylo to snažší, protože vždy na večírku měli jeden druhého, a tak Amy vezme na párty Ephrama s sebou jako garde a oba se tam nakonec dobře baví.

Bright a Hannah
Bright má strach, co bude s jeho vztahem s Hannah, až odjede z Everwoodu, ale Rose ho ujistí, že i vztahy na dálku mohou fungovat. V poslední večer Hannah v Everwoodu pro ni Bright připraví překvapení. Ve škole jí uspořádá soukromý maturitní večírek jen pro ně dva, protože na ten skutečný už tam Hannah nebude. Hannah je dojatá, ale na konci večera řekne Brightovi se slzami v očích, že se musejí rozejít. Nevěří, že by jim to na dálku fungovalo. Když její matka vidí, jak je Hannah nešťastná, rozhodne se změnit plány. Řekne Hannah, že může dokončit střední školu v Everwoodu. Celá šťastná to Hannah hned volá Brightovi.

Andy, Harold, Jake a Nina
Jake se řídí radou Edny a chce si dát oddych od práce. Naplánuje si s kamarádem Cliffem sjíždění kopce na horských kolech a zve s sebou i Harolda a Andyho, ale ti odmítnou. Pak je jim blbé, že jsou strašpitlové a rozhodnou se sami podniknout něco nebezpečného. Zvolí si seskok padákem. Když se to dozví Nina, Andymu to rozmluví s tím, že on si nepotřebuje nic dokazovat a ona nechce, aby se mu něco stalo. Takže nakonec přijde na řadu náhradní plán nebezpečného podniku. Harodl ukradne v obchodě balíček žvýkaček :o) Po jeho útěku z obchodu je však Andy zaplatí. Sjíždění kopce nedopadne dobře pro Cliffa, který má nehodu. Jake mu sice zachrání život a dostane ho do nemocnice, ale Cliff skončí od pasu dolů ochrnutý. Jake je z toho v depresi a v samotném závěru epizody si vezme do rukou flaštičku s nějakými prášky na předpis. Že by skutečně byl či býval závislý, jak už měla Nina podezření na konci 3.série?