[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"Pro Choice"

Odvysíláno v USA:
10.11.2005
Scénář:
?
Režie:
?
Obsah:
petrSF

Epizoda 4.07 - "Rodinná tajemství"

Ephram a Amy
Ephram náhodou spatří, jak se při Amyně odchodu z bytu líbají s Reidem a je z toho hodně rozhozený. Druhého dne začne do Reida šít a celkově k němu být protivný a dokonce se snaží Brighta přesvědčit, že když teď má peníze za vyučování piána, tak už třetího spolubydlícího nepotřebují a byt pokryjí sami dva. Brightovi dojde, že jde o Amy. Reid Ephramovo chování snáší až do chvíle, kdy mu Ephram vyleje připravenou kávu s průhlednou výmluvou, že si myslel, že je stará. Reid mu přímo řekne, že se mu sice Amy hodně líbí, ale dodržuje chlapskou zásadu, že kluci si po bývalých holkách nevyjíždějí. O tom by mohl někdo informovat Paceyho a jeho fanklub z Dawsonova světa ;-) Pokud to bude Ephram chtít, Reid se s Amy přestane vídat. Ephram okamžitě odvětí: "Přestaň chodit s Amy." Reid se sice netváří bůhvíjak nadšeně, ale souhlasí. Dodá však, že by jí měl Ephram říct, co k ní pořád cítí, jinak to celé vlastně nebude mít smysl. Ephram se sebere a vyrazí za Amy. Ta zrovna uklízí neskutečný nepořádek, který za pobytu rodičů v Africe, z kterého se mají brzy vrátit, v domě udělala. Ta holka se někdy nezdá ;-) Amy si myslí, že Epram chce jen mluvit o Reidovi a omlouvá se, že mu o něm neřekla dříve. Ephram jí u toho nechá. Je překvapen, že se s Reidem znají už docela dlouho. Odvahu na to, aby jí řekl, že jí stále miluje, nenalezne.

Bright a Hannah
Při mazlení Bright zajede rukou Hannah po světřík a tu to dost rozhodí, což se ještě zhorší ve chvíli, kdy se u Niny náhle objeví její matka, která jí sdělí, že její otec před časem zemřel. Hannah je naštvaná, že jí o tom matka neřekla dříve, ale ta tvrdí, že ji chtěla jen chránit, protože poslední chvíle jejího otce na tomto světě nebyly vůbec příjemné. Hannah se naštve ještě víc, že jí matka nejdříve pošle pryč a teď tohle, ale vyjde najevo, že její matka to brala tak, že jí jen poskytla volbu a Hannah chtěla sama odjet. Hannah si musí nakonec připustit, že to tak bylo, a cítí se z toho špatně. Bright jí nebyl schopen utěšit, protože byl pořád nesvůj z toho, že jí rukou pod světříkem možná tlačil do něčeho, na co nebyla připravená. Nakonec se však odhodlá a s Hannah promluví. Tvrdí jí, že Bůh možná chtěl, aby přijela do Everwoodu a nebyla to tedy chyba. Nakonec si vzájemně řeknou, že se milují. Když se Abbottovi vrátí z Afriky, pořádají promítání diáků, na kterém Hannah a její matka oznámí, že se s rozhodly, že je načase, aby se Hannah vrátila domů. Bright a Amy jsou v šoku.

Andy
Za Andym přijdou otec s dcerou. Otec potřebuje transplantaci ledviny, ale odmítá, aby mu ji dala dcera. Dcera se však nehodlá pomoci otci vzdát a Andy jí domluví vyšetření v nemocnici, kde se ovšem zjistí, že má pouze jednu ledvinu, o čemž neměla do té doby ani tušení. Otec následně kápne božskou. Narodila se jako jedna z dvojčat. Její sestra se narodila bez ledvin, takže se na radu lékařů rodiče rozhodli jí dát transplantovat ledvinu od sestry. Přesto nakonec zemřela. Matka to nezvládla a rodinu opustila. Dcera nemůže otci odpustit, že jí celý život lhal. Andy to probírá s Ephramem s tím, že se s tím může ztotožnit, také udělal něco neodpustitelného, ale Ephram mu řekne, že mu už dávno odpustil, což nám asi zapomněli tvůrci seriálu ukázat, a nakonec si rovněž promluví s dcerou, aby je dal s otcem znovu dohromady. Ephram se svěří Andymu s problémy s Amy a ten mu na oplátku vysvětlí, co se v létě odehrávalo mezi ním a Ninou.