[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"Pieces of Me"

Odvysíláno v USA:
20.10.2005
Scénář:
?
Režie:
?
Obsah:
petrSF

Epizoda 4.04 - "Podstata člověka"

Ephram
Ephram neúspěšně shání práci a v žertu řečený náhradní plán spočívající v prodáváním otcových věci v garážovém výprodeji je Andym zamítnut, takže Ephram se rozhodne dávat hodiny piána na ECC. Když se o tom zmíní Amy, dotyčná ho upozornění, že by to pro něj nemuselo být v blízkosti piána lehké. A také, že není. Situaci moc nepomůže Ephramův první žák, 14-ti letý Kyle, který všechno ví, všemu nejlépe rozumí a je přesvědčený, že ho příští rok vezmou na Juliard. Prostě se chová jako fracek. Ephram je s ním zpočátku trpělivý, ale když mu chce něco ukázat a sám si sedne za piáno, po chvíli to nevydrží a odejde. Následně se svěří Amy, že měla pravdu a on není připraven znovu hrát, protože mu to připomíná to, co se na jaře stalo. Amy ho nabádá, aby se svého nadání nevzdával, protože hrával už mnohem dříve, než potkal Madison či ji. Ephram dá její radu a znovu se sejde s Kylem, kterého se rozhodne nadále učit, i když mu Kyle sdělí, že jeho matka nemá peníze na to, aby mu platila učitele.

Andy
Za Andym přijde starší židovský pár - Max a Betty. Max má nádor na mozku a Andy ho chce operovat. Když se však zmíní, že po operaci může Max ztratit paměť, Max a Betty operaci odmítnou. Andy se zajímá proč. Max přežil halocaust, při kterém byli zavražděni všichni jeho příbuzní a přátelé, a on na to nechce zapomenout, protože je to součástí toho, kým je. Andy je nakonec k operaci přesvědčí a Betty při operaci Maxovi vypráví jeho příběh, aby na něj nezapomněl.

Delia
Delia se rozhodne, že chce podstoupit bat mitzvah - židovský obřad dospělosti. Andy to zpočátku bere na lehkou váhu, ale příklad Betty a Maxe ho přesvědčí, že judaismus je Delinou součástí a rozhodne se jí najít učitele, který by jí s šestiměsíčním studiem na bat mitzvah pomohl.

Harold a Rose
Abbottovi čekají na výsledky, které mají ukázat, zda se Rose úplně vyléčila či ne. Do toho přijdou volby starosty Everwoodu. Harold rozjede masivní volební kampaň a Edně vysvětlí, že je to proto, že s rakovinou nic nezmohl, tak to chce odčinit alespoň takhle. Lidem ve městě však dělá starosti zdravotní stav Rose a nezvolí ji. Lidé jí teď vnímají jinak. Bright jí však ujistí, že je stejná jako dříve, rakovina na tom nic nezměnila, a připomene jí cyklistu Armstronga. Rose se brání, že ona není Armstrong, ale Brigth odvětí: "Ne, ty jsi lepší. Jsi moje máma." Na konci epizody Rose obdrží tolik očekávané výsledky. Rakovina je pryč, Rose je opět zdravá.