[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"The Next Step"

Odvysíláno v USA:
6.10.2005
Scénář:
?
Režie:
?
Obsah:
petrSF

Epizoda 4.02 - "Další krok"

Andy a Ephram
Zpočátku to po návratu Ephrama domů vypadá, že by to už mezi ním a Andym mohlo být v pořádku, ale první hádka na sebe nedá čekat moc dlouho. Ephram chce začít chodit na ECC, což Andy nemá problém platit, ale také si chce najít byt, který mu Andy všem platit nechce. Situace se ještě zhorší, když Ephram vytáhne Deliu ze školy, aby si spolu popovídali při obědě U Sama. Andy Ephrama obviní z toho, že to udělal jen proto, aby ho naštval, ale Ephram ho usadí, že ne všechno se týká jeho. Delia dodá, že to byl její nápad, za což dostane od naštvaného Andyho zaracha. Ephram odejde přespat k Brightovi, ke kterému se nakonec nastěhuje. Reid tam zůstal bydlet rovněž, takže budou v bytě tři. Andy s tím v pokusu uklidnit situaci souhlasí a nabídne Ephramovi 50 dolarů za každou večeři, na kterou přijde domů. Asi se moc koukal na Gilmorova děvčata ;-) Tak budou spokojeni všichni, Ephram dostane peníze na nájem a Delia bude mít bratra na večeři doma. Ephram však Andyho překvapí, protože po večeři, na kterou skutečně přijde, mu vypsaný šek vrátí.

Ephram a Amy
Při prvním rozhovoru při odchodu ze svatební hostiny (viz předchozí díl) se Ephram stihne s Amy jen pozdravit a sdělit jí, že se vrátil natrvalo. Poněkud chladná Amy se pak omluví, že už musí jít. Podobně odtažitě se k němu chová i při obědě Ephrama a Delie U Sama, kde začala pracovat jako servírka. Ephram neví, co se děje, tak tam za ní po zavírací době přijde a ptá se, proč je na něj naštvaná. Amy mu vysvětlí, že jí trvalo celé léto, než se z jejich rozchodu dostala.

AMY: V červnu jsem k tobě mluvila, jako bys tu pořád byl. V červenci jsem byla naštvaná, že jsi odjel. V srpnu jsem ti psala dopisy, které jsem nakonec neodeslala. A teď...
EPHRAM: Teď už jsi na mě zapomněla?
AMY: Ne, nezapomněla. Ale už mi to stačilo. Už kvůli tobě nechci brečet, Ephrame.
EPHRAM: To taky nechci. Potkala jsi někoho jiného?
AMY: Ne. Jenom nechci, aby ses trápil tím, co jsi měl nebo neměl udělat, když já už se netrápím.
EPHRAM: Netrápím. A když se já netrápím a ty se netrápíš, proč nemůžeme být zase přátelé? Jako vždycky.
AMY: Protože jsme nikdy přátelé nebyli. Ne opravdu. Pamatuješ na dobu, kdy by nad námi něco neviselo? Něco, co jsem chtěla říct, ale neřekla? Něco, co jsi chtěl říct ty, ale nemohl? Takhle už dál nemůžu.
EPHRAM: A co teda bude? Nebudeme spolu mluvit?
AMY: Budeme se potkávat. ... Musel ses vrátit, co?
EPHRAM: Nikdy jsem nechtěl, aby to dopadlo takhle špatně.
AMY: Já vím. Můžeme spolu mluvit, ale nemůžeme se vrátit.

Tím Amy rozhovor ukončí a odejde. Ephram pak ještě dlouho sedí v autě před restaurací a se slzami v očích pozoruje Amy, jak uklízí.

Bright a Hannah
Bright vytáhne Hannah na rande do restaurace, kde narazí na servírku, se kterou měl kdysi techtlemechtle. Hannah zajímá, co mezi nimi bylo, na což Bright odvětí, že byla úplně hrozná a tak byli jen na dvou schůzkách, čímž ani nenaplnil své pravidlo "Tři rande a dost." Hannah se vyděsí, ale Bright si toho nevšimne. Hannah se pak začne Brightovi vyhýbat, protože se blíží jejich třetí schůzka a ona se bojí, že jí dá Bright kopačky. Bright neví, co se děje, a na radu Ephrama si jde s Hannah promluvit. Hannah mu řekne, co ji vyděsilo, a vyklouzne jí při tom, že je ještě panna. Nakonec se dohodnou, že na tu třetí schcůzku půjdou. Jdou do lunaparku a Bright nakonec Hannah ujistí, že s ní chce chodit i nadále.

Andy a Harold
Andy začne mít absence v práci, což Haroldovi dělá starosti, ale nakonec se ukáže, že se Andy částečně vrátil k chirurgii a pomáhá při operacích v nemocnici v Denveru. Svou praxi v Everwoodu si však hodlá zachovat.

Nina
Nina a Jake slavnostně otevřou svou novou restauraci, ale lidé ji pořád srovnávají s bývalou, až to Nina nevydrží a naplno jim řekne, že Teta Běta "umřela" a oni si budou muset zvyknout na změnu, protože někdy jsou změny k lepšímu. Tečka :-)