[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"The Reflex"

Odvysíláno v USA:
22.11.2004
Obsah:
petrSF

Epizoda 3.09 - "Reflex"

Začínáme v autokině. Ephram a Amy jsou v jeho autě a hladově se líbají. Což by nebylo tak neobvyklé, kdybychom u toho neslyšeli, co se jim honí v hlavách. Amy v duchu: "Dřevění mi noha. Měla bych s ní pohnout? Fajn. Pohnu s ní." - pohne se a tím přeruší líbání - "Panebože, neměla jsem s ní hejbat." Pak nahlédneme do hlavy Ephrama. "Vyjeď po uchu, vyjeď po uchu." Ephram se jí pokusí políbit na ucho, ale v autě je málo místa. "Možná kdybych naklonil hlavu..." - znovu to vede k přerušení líbání a Amy se ptá, jestli je Ephram v pořádku. Prostě děsná švanda :o) Nakonec Amy odběhne pro popkorn. Amy nahlas: "Donesu ho, potřebuju na vzduch." Ephram v duchu: "Potřebuje na vzduch. Co to znamená?" Amy v hlavě: "Proč jsem to probůh řekla?" Na cestě zpět spatří auto své kamarádky a jde ji pozdravit. Když ale zaťuká na okénko, vidí, že jí tam její kluk právě sundavá podprsenku. Amy se uchechtne, omluví a zapadne zpět do Ephramova auta. Amy začne v duchu myslet na to, že by Ephramovi měla říct, že taky přemýšlí o sexu, a Ephram v duchu čeká od Amy nějaké znamení, že by proti sexu nebyla. "Když se na mě teď podívá, bude to znamení." Amy na něj koukne, ale Ephram odvrátí zrak a hned si řekne, že to znamení nebylo. Pak předstírají, že se dívají na film, ale v duchu oba myslí na to, jak je to na draka, protože ten druhý se chce jenom dívat na film. Scéna končí společnou větou (opět jen v jejich hlavách) "My si nikdy nezasexujeme." Hehe :-)

Úvodní titulky.

Andy čeká před školou na Deliu a spatří Amandu, která tam čeká na svého syna Charlieho. Amandu nám představili v minulých epizodách, je to světice, která se posledních pět let stará o svého po mrtvici paralyzovaného manžela, kterého začal Andy léčit. Jako obvykle spolu Andy a Amanda flirtují a já netuším, kam tím scénáristé míří, protože vztah lékař / manželka pacienta by měl být tabu. Je to neetické, amorální a vůbec. Nemluvě o tom, že ti dva spolu flirtují, i když je u toho její manžel, který se sice nehýbe, ale nemůžeme vyloučit, že pořád vnímá a musí tedy pěkně trpět. Delia a Charlie opustí školu ruku v ruce, ale když spatří rodiče, hned se pustí.

Teta Běta. Nina a Jake si povídají. Nina ho pozve na bruslení, kam jde se synem Samem, ale Jack má rande, což mu přijde trapné, protože před časem to neúspěšně zkusil na Ninu, ze které nakonec vypadlo, že s ním chodit nemůže, protžře je zamilovaná do Andyho, kterému to ale stále neřekla.. Jake zaplatí a odejde.

U Abbottových. Harold ukazuje Hannah fotografie malé Amy, ale tu spíše zajímá malý Bright ;-) Amy mezitím umývá nádobí a je z nějakého důvodu hrozně napjatá a podrážděná. To chce sex ;-) Nakonec si Amy odvede Hannah k sobě do pokoje. Hannah u Abbottových přespí. Amy si začne stěžovat na taťku a Hannah si jí zeptá na její rande v autokině. Když jí Amy řekne, že neví, jaký ten film byl, Hannah usoudí, že byli zaměstnáni sami sebou. Ale Amy sarkasticky spustí, že ne, že jen hráli hru "Jak dlouho se vydržíme líbat, dokud to nezačne být nuda na n-tou?" Hannah se zeptá, jestli je to fakt hra, a Amy odvětí, že ne, že to je její život. Hannah chce vědět, jestli to znamená, že už ji líbání s Ephramem nebaví, ale Amy vysvětlí, že tak to není, jen by asi chtěla v jejich vztahu pokročit dál. Jakože k sexu. Vzpomene, jak o tom s Ephramem před několika týdny mluvili a zdá-li se připravení, ale od té doby nic, což jí nedává smysl. Nakonec se Amy rozhodne, že si o tom musí s Ephramem promluvit a že to nahodí mezi řečí.

Střih. "Proč ses se mnou ještě nikdy nechtěl vyspat?" zeptá se mezi řečí Amy Ephrama na obědě. Přímo k věci, že, Abbottová? :-) Ephram je očividně zaskočen a brání se, že mu nedala žádný signál, že může. Pak se hádají, jaký by ten signál měl jako být. Ephram zmíní, že když se jí dotkne, tak ucukne, a Amy se brání, že je to jen REFLEX. Amy se ptá, jestli je v tom ještě něco, jestli s ní třeba spát nechce. Ephram říká, co blázní, že by samozřejmě chtěl. Se nedivím ;-) Ephram se rozhovoří o tom, že je to její poprvé a jejich společné poprvé a že by si to zasloužilo něco výjimečného, třeba Paříž. Amy říká, že u toho nepotřebuje svíčky, kytky ani Paříž a ani to nemusí být výjimečné nebo dokonalé, stačí, když tam bude on. Pak navrhne, že by to měli udělat v autě. Ephram je zaskočen, ale neřekl bych, že si vzpomněl na vlastní poprvé, to by se tvářil jinak. Amy hned návrh stáhne, že v autě je to příliš kýčovité (Hehe, zdravíme kýčovitou Madison :-)), a náhle si vzpomene, že její rodiče mají nedaleko chatu, ve které je postel, což Ephramovi přijde jako dobrý začátek. Amy: "Tak jo. Uděláme to. Tátovi řeknu, že přespím u Hannah. Takže v sobotu v osm večer?" Ephram je pro kdokoli a Amy mu řekne, ať přinese kondomy, že ona přinese jídlo. Ephram se zdá z jejího věcného přístupu poněkud paf.

U Brownových. Ephram se zeptá táty, jestli by mohl strávit noc mimo domov. Na otázku, zda s Amy, Ephram přikývne. Andy se zeptá, zda budou kempovat, ale z Ephramova nezakrývaného výrazu je zřejmé, co plánují dělat. Andy nakonec souhlasí, ale nabádá Ephrama, aby se chránili. To jsi měl říkat loni, Andy. Když je Ephram na odchodu, narazí na Amandu, která přišla za Andym. Amanda spustí, že Charlieho napadlo, že by s Delií pod dohledem rodičů večer vyrazili do dětské restaurace / zábavního parku, ale bojí se jí zeptat, tak to řeší přes Andyho, který souhlasí.

Amyn pokoj. Amy si s Hannah prochází knihu "Průvodce sexem", což je velmi tlustá bichle :o) Hannah se nezdá, že to Amy chce opravdu udělat, ale Amy ji ujistí, že opravdu ano. Hannah chce se sexem čekat až do svatby, nejen kvůli náboženství, ale kvůli tomu, že se chce oddat jen jednomu člověku. A že až bude s někým chodit, tak nebude mít starosti jako má teď Amy, protože už se rozhodla, a když kluk nebude chtít počkat, tak stejně není ten pravý. Ale zároveň jí dává smysl, že to s Ephramem chtějí udělat, a Amy souhlasí. Nakonec Hannah nadšeně prohlásí, že zítra už Amy bude úplně jiný člověk. Hmm.

U Brownových Brittany pomáhá Delii a Andymu se správně ustrojit na jejich rande.

Abbottovic chata. Á, teď to teprve začne být zajímavé. Je půl sedmé a Ephram tam zatím sedí sám a čeká. Začne se procházet po chatě, prohlíží si dětské kresby (asi Amyny), fotky malé Amy a podrží si jejího plyšového medvídka. Nakonec se zamyslí, vezme klíče a odejde. Co to? Ale moc pěkná scéna to byla.

Nina a nějaký malý cizí kluk na kluzišti. Moment, to není cizí kluk, to je Sam, kterého hraje jiný klučina! A výměna se povedla, protože původní Sam skoro nemluvil, tenhle nezavře pusu :-)

U Abbottových. Amy a Hannah se mají k odchodu z domu, ale narazí na Harolda, kterému řeknou, že Amy přespí u Hannah. Harold odvětí dobrá, ale ať se nejprve navečeří a pak mohou jít. Amy se začne vytáčet, že musejí jít hned, protože... Hannah doplní, že Nina uvařila večeři na oplátku za to, že Hannah jí u Abbottových. Z výrazu Harolda je zřejmé, že si spočítal, že se Amy plánuje vyspat s Ephramem. "Tak můžu?" zeptá se Amy. Pauza. "Takže ty budeš celou noc mimo domov? Jsi si jistá, že jsi na to připravená?" (je zřejmé, že Harold myslí sex, ne noc mimo domov) "Jsem si jistá." Pauza. "Dobře." "Díky, tati." "Dávej si pozor.... myslím, na silnici dávej pozor." (je jasné, že nemyslí na silnici).

Chata. Amy přijde k chatě a buší na dveře, ale Ephram dlouho nepřichází. Nakonec jí otevře a Amy se diví, co mu trvalo tak dlouhou. Když vejde do chaty, pochopí. A my pochopíme, kam si Ephram odskočil. Všude jsou kytky, v krbu plápolá oheň, jsou zapálené svíčky a hraje romantická hudba. Amy žasne. Ephram chtěl, aby to bylo výjimečné, i když z toho nechtěla Amy dělat velkou vědu. Ale že je ten kluk milionovej a snesl by pro Amy modré z nebe, jsme už věděli :-)

Restaurace. Charliemu a Delii není moc do řeči, ale zato jejich rodiče se svlékají očima. Fůůůj :-( Andymu zazvoní mobil, ale když zjistí, že to není Ephram, hovor nepřijme.

U Abbottových. Harold vyšiluje, kde tak Ephram a Amy mohou být a že se musel zbláznit, když ji nechal jít. Chce je hledat po motelích, ale Rose se zeptá, co by dělali, kdyby je našli. "Zarazili jim největší chybu jejich životů." Rose nesouhlasí. "Ty myslíš, že je na to připravená?" ptá se Harold. "Nevím. Taky mám strach. Ale naší dceři věřím. A je s klukem, kterému věříme." Harold je zamyšlený. "Co se děje, Harolde? Zatajil jsi mi něco?" (třeba to, že Ephram asi bude tátou? ;-)) "Ne, samozřejmě, že ne. Strašně rychle dospívá, toť vše." Nakonec se začnou líbat.

Jakovo rande. Jakovi zazvoní mobil a narozdíl od Andyho ho zvedne. Je to zoufalá Nina, která se se zakrváceným Samem v obličeji, který měl na kluzišti nehodu, vrací do města. Jake z rande okamžitě odejde a Andy by zasloužil pár facek.

Restaurace / zábavní park. Charlie tam odpaluje baseballové míčky a ignoruje Delii, která naléhá, že je na řadě ona. Andy se svěří Amandě, že Ephram teď nejspíše sexuje. Amanda se zeptá, jaká je jeho dívka, a Andy se rozhovoří, že je skvělá, chytrá a že je nejspíše jediná, kdo Ephramovi rozumí a tak. Prostě jsou spřízněné duše, no :-) "Tak to je skvělé" na to Amanda. A už se zase začnou svlékat očima. Tentokrát se Andy zeptá, co se to mezi nimi děje. Něco špatného, Andy, to je jasné, říkám já. Amanda se přizná, že to "rande" byl její nápad, ne Charlieho, že chtěla být s Andym. Do toho přijde Delia. "Odcházíme! Charlie je idiot!" (k Amandě) "Bez urážky." Hehe.

Chata. Půl deváté. Na stolku hoří svíčka a vedle ní leží kondomy. Vedle na posteli leží Ephram na Amy a hladově ji líbá. Když se začne věnovat jejímu krku, sjede jí rukou po tváři a zjistí, že Amy brečí. Okamžitě líbačku zarazí a ptá se, co se děje. Amy nejdříve tvrdí, že nic, ale pak řekne, že to nemůže udělat, je toho na ni příliš. Ephram říká, že se nic neděje. Amy: "Co když to uděláme a všechno se změní, přestaneme se milovat, nebo to nebude tak dobré jako s Madison." Ephram protestuje. Amy: "Co když důvod, proč jsme to zatím neudělali, je, že v podvědomí víme, že se tím všechno pokazí... že jsme možná přátelé víc než cokoli jiného" "Opravdu si to myslíš?" "Ne. Bojím se. Nechci, aby se to mezi námi změnilo." "Já taky ne." Pauza. Ephram: "Odpískáme to." Amy se diví. Ephram: "Přece to nemusíme udělat." "Fakt?" "Jo." "Tak co budeme dělat?" "Půjdem na kutě." A oblečení si lehnou na postel. Ephram je za Amy a objímá ji oběma rukama.

Jake zašívá Samovi ránu na bradě a moc mu to s ním jde, což Ninu překvapí a zaujme. Spatří Jaka v novém světle.

Chata. Ephram a Amy teď leží proti sobě, Ephram je bez košile a Amy je pod dekou v tílku. Ephram je vzhůru a hladí Amy po vlasech, Amy pochrupuje a nakonec se vzbudí. "Je mi zima." Ephram ji více přikreje a škádlí ji, že chrápe, což Amy zpočátku odmítá a pak se za to stydí. Chvíli si povídají a tak, Ephram pronese: "Jednoho dne se vzbudíš a vše bezdůvodně vidíš jinak než předtím." Pak Amy pronese: "Pořád je mi zima." Ephram nadzvedne svoji deku a přitáhne si ji k sobě. Amy se k němu přitiskne. Pauza. Amy náhle pohlédne na Ephrama a pak dolů pod deku, asi jí tam něco tlačí ;-) Ephram: "P-p-promiň." Hehe, taky REFLEX! Amy se zasměje, že to nic. "Je to reflex." Jako bych to právě neříkal! :-) Pak ho Amy začne vášnivě líbat. Ephram ji po chvíli zarazí. "Miluju tě, Ephrame. Je úžasné, že o mně víš víc, než o sobě vím sama, nemyslíš?" Říká, že hází všechny starosti za hlavu. "Jsme tu jen ty a já. Už se nebojím." Znovu se začnou líbat. Ephram to opět zarazí. "Jsi si jistá?" Amy přikývne a pokračují v líbání. Zatmívačka.

HURÁ, HURÁ!!! Po dvou sériích a devíti epizodách jsme se fanoušci Ephrama a Amy konečně dočkali! :-) A za sebe mohu říct, že to čekání stálo za to a s tím, jak se to nakonec odehrálo jsem na 200% spokojen.

U Brownových. Andy dělá snídani. Přijde Delia a říká, že vlastně ani kluka nechce, protože už jí říkají Andy a Ephram, co má a nemá dělat, tak proč by si k tomu přidávala ještě dalšího. Zvlášť když je jí teprve 11, že? Přijde Ephram. Andy se významně ptá: "Jaké bylo kempování?" Ephram s vědoucím úsměvem: "Bylo to fajn." Hehe :-) Delia: "Nesnáším kempování. Nikdy s klukem kempovat nebudu." Andy: "Ne, to nebudeš!" Delia: "Proč?" Ephram se jen směje.

U Abbottových. Harold a Rose popíjejí ranní kávu a zřejmě si v noci rovněž zašpásovali :-) Napochoduje rozzářená a usměvaná Amy s "Dobré ráno." Harold významně: "Bylo to u Hannah hezké?" Amy se šťastným úsměvem: "Jo, bylo to fajn." Takhle šťastnou jsem ji za celý seriál ještě neviděl. Dobrá práce, Ephrame! Pak Amy mezi řečí prohodí: "Fakt chcete prodat chatu?" Harold: "Nevím. Asi si ji ještě jeden rok necháme, můžeme tam v létě zajet..." Amy stále s blaženým úsměvem: "To je dobrý nápad." Jejda. Haroldovi a Rose samozřejmě okamžitě dojde, kde Ephram a Amy byli. Amy si odběhne přečíst e-maily. Po jejím odchodu Harold k Rose: "Došlo ti, kde byli, že?" "Došlo." Harold: "Tu chatu prodáme... ještě dnes." Hehe :o)

Večer. U Amandy. Andy zazvoní u dveří, Amanda otevře. Andy jí přinesl seznam jiných lékařů, které jí a manželovi pomohou. Je jim jasné, že dál to tak už pokračovat nemůže. Řeknou si dobrou noc a Andy odejde.

Ephramův pokoj. Je pozdě v noci, ale Ephram nemůže spát a pokukuje po telefonu. Nakonec ho zvedne a namačká číslo. Pokoj Amy. Amy, která také nespí, zazvoní mobil. Amy ho zvedne. "Ahoj." "Ahoj" "Volám, abych tě slyšel chrápat." Amy se zasmáním: "Mlč". A pak: "Co děláš?" Ephram: "Nic moc. Co ty?" "Nic." "Bezva." A pak usnou s telefony u ucha! :o) Asi nemohli jeden bez druhého usnout, ale co na to jejich tátové, až jim přijdou účty za telefon? ;o)

Epizoda končí.

Po skončení epizody ještě vystoupili Emily (Amy) a Treat (Andy) s výzvou mládeži, aby se při sexu chránili, aby předešli neplánovanému rodičovství.