[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"Blind Faith"

Odvysíláno v USA:
20.10.2003
Scénář:
David Hudgins
Režie:
Sandy Smolan
Obsah:
Cindy

Epizoda 2.06 - "Slepá víra"

Andy
Reverend Keyes, Andyho pacient, začíná ztrácet zrak. On a jeho snoubenka se chtějí v prosinci vzít a reverend doufá, že do té doby jeho zrak vydrží, aby mohl vidět nevěstu. Ale Andy mu řekne, že jeho zrak pravděpodobně nevydrží ani do dalšího týdne, natož do prosince. Proto se rozhodnou vzít o víkendu. Na sobotní bohoslužbě se modlí za to, aby jeho zrak vydržel alespoň do svatby. Andy je znepokojený, protože ví, že všichni cítí, že reverendův zrak rychle selhává. Proto mu navrhne proces, který by mu prodloužil zrak. Nejprve reverend odmítá, protože chce nechat na Bohu, ale jeho snoubenka ho přesvědčí, aby operaci podstoupil. Po sundání obvazů je… úplně slepý. I když jsou zklamaní, svatba se uskuteční.

Amy
Amy je nadšená, když jí rodiče koupí nové auto, protože udělala řidičák. Ephram ji k němu gratuluje, protože on sám řidičák neudělal. Tu noc má Amy plány s Laynie, ale ta to zruší. Tak jde Amy za Ephramem jestli si nepůjdou popovídat. Jdou se najíst, povídají si a jedí. Najednou Amy zvoní mobil. Ta ho nezvedne a řekne, že je to Laynie, protože se cítí provinile, když ji takhle odkopla. Ephram se naštve, protože je pro Amy jen záloha. Řekne jí, že u ní nechce být na druhým místě, když ona je u něj na prvním a odejde. Druhý den Bright mluví s Amy o Ephramovi, že na ni nebude pořád čekat. Řekne jí, že dnes znovu dělá řidičák a ať jde za ním a podpoří ho. Tak budou moct začít znova. Amy ho poslechne a jede za ním.

Ephram
Ephram neudělá řidičák, protože nezvládne parkování. Madison mu nabídne, že ho všechno naučí. Tráví spolu hodně času a přitom si povídají. Když jde Ephram znovu na test, Madison jde s ním. Ephram to zvládne a radostí Madison silně obejme a potom i políbí. Ona mu řekne, že tohle není správný, protože pracuje pro jeho otce a je starší než on. Tak jí Ephram slíbí, že už to nikdy neudělá. Poté se přátelsky obejmou. Toho všeho je ale svědkem i Amy, která za ním přijela. Nevidí ji, a tak se otočí a odjede. Na reverendově svatbě, Amy jde tancovat s Ephram. Omluví se a řeknu mu, že si zaslouží někoho lepší, někoho kdo bude víc jako on. Chce, aby jí slíbil, že na ni nebude čekat a že se nebude bránit jiným vztahům. Ephram, který se letmo podívá na Madison, která tančí s Delií, řekne "slibuju".